ثبت مکان در گوگل

ثبت مکان کسب و کار در گوگل مَپ

یک کسب و کار، جهت دیده شدن بیشتر در فضای دیجیتال و برتری نسبت به رقبای خود، می تواند در نقشه گوگل به ثبت برسد.

بسیاری از مخاطبین و جستجو کنندگان در فضای اینترنت، از بخش گوگل مپ کمک میگیرند و مراکز خود را به آسانی و سریع پیدا می کنند.

ثبت نقشه در گوگل
مزایای ثبت مکان در گوگل

مزایای ثبت کسب و کار در نقشه

این روزها بسیاری از افراد جهت رفع نیاز خود با یک جستجوی ساده نزدیک ترین مراکز به خود را پیدا می کنند و به راحتی با مسیریاب به آنجا مراجعه می کنند.

در صورتی که کسب و کار شما مانند : رستوران، کافی شاپ، شرکت و… می باشد و مراجعه کننده حضوری دارید در صورتی که موقعیت مکانی شما در گوگل به ثبت برسد کاربران و مشتریان سریع می توانند شما را در نقشه و مسیریاب پیدا کنند و به راحتی به شما مراجعه کنند.

ثبت نقشه در گوگل مپ

برخی از مزایای مهم ثبت مکان در گوگل مپ

درج نظرات مشتریان

با ثبت نقشه در گوگل، قابلیت درج نظرات مشتریان در گوگل مپ برای کسب و کار شما فراهم می شود

نمایش تصاویر

نمایش تصاویر محیط کسب و کار شما، باعث ایجاد اعتماد بیشتر به مخاطبین می شود. امکان آلبوم تصاویر در گوگل

دسترسی آسان

با ثبت مکان در گوگل، دسترسی کاربران را به محل کسب و کار خود آسان می کنید. مسیریابی با گوگل مپ

افزایش فروش

با دریافت مشاوره سئو، با افزایش نمایش در گوگل، به شناخت برند شما کمک خواهد شد.

ثبت مکان در نقشه گوگل

ثبت مکان در نقشه نشان

ثبت مکان در نقشه بلد

ثبت مکان در اوپن استریت

5000

مکان ثبت شده

100
+

مکان در حال ثبت

150
+

سال تجربه کاری

6000

مکان های ویژه

ثبت نقشه در گوگل
مراحل ثبت نقشه با هِلپ مارکتینگ

ثبت اطلاعات اولیه کسب و کار

ارسال اطلاعات اولیه کسب و کارتان، مانند نام مجموعه و یا مرکز

ثبت اطلاعات فردی

درج اطلاعات فردی، نام و نام خانوادگی صاحب کسب و کار

انتخاب پکیج ثبت نقشه

انتخاب نقشه مورد نظر، گوگل، نشان، بلد

دریافت مشاوره رایگان

سوالات متداول ثبت نقشه در گوگل مپ

چه زمانی طول خواهد کشید که نقشه در گوگل ثبت شود؟

ثبت نقشه در گوگل، از 2 ساعت تا 2 ماه می تواند زمان بر باشد. این موضوع کاملا بستگی به نوع درخواست، زمان ارسال و موقعیت جغرافیایی کسب و کار شما دارد.

آیا همه مکان ها قابلیت ثبت شدن در گوگل مپ را دارند؟

عموما گوگل کسب و کارها، مراکز تفریحی، مراکز خرید، فروشگاه ها، رستوران ها و کافی شاپ ها و هر نوع مکانی که موقعیت فیزیکی واقعی را داشته باشد به تائید خواهد رسید. لذا هر مکانی غیر واقعی قابلیت ثبت در نقشه در گوگل را ندارد.

ثبت نقشه در گوگل دائمی می باشد؟

به دلیل تحریم، ثبت نقشه در گوگل برای کسب و کارهای ایرانی توسط گوگل بیزینس امکان پذیر نیست، لذا نقشه های ثبت شده قابلیت ویرایش توسط کاربران عمومی را دارند. لذا کاربران دیگر می توانند به راحتی نقشه شما را ویرایش کنند. این مورد نیز می تواند توسط رقبا انجام شود. اما در صورتی که نقشه شما در گوگل دارای اعتبارات کافی باشد این مورد سخت تر می شود و احتمال ویرایش کاهش پیدا می کند.

پس از ثبت نقشه در گوگل، آیا می توان موقعیت مکان را ویرایش کرد؟

بله، در صورتی که نیاز به ویرایش داشته باشید در صورتی که گوگل تائید کند، نقشه فعلی شما قابل ویرایش می باشد.

پس از پرداخت، چقدر زمان می‌برد تا ثبت کسب‌وکار من انجام شود؟

پس از ثبت درخواست، فرآیند کاری ثبت مکان شما در گوگل آغاز می شود. طی یک روز کاری درخواست به گوگل ارسال می گردد. تائید گوگل بین 2 ساعت تا 2 ماه می تواند زمان بر باشد.

اهمیت نقشه گوگل برای کسب و کارها

بی شک در عصر حاضر مطلع هستیم که تمامی کاربران و مخاطبین برای کسب اطلاعات بیشتر از یک موضوعی، برای رفع نیازهای روزمره خود به موتور جستجوگر گوگل مراجعه می کنند. روش های مختلفی برای کسب و کارها وجود دارد می توانند از این فرصت برای دیدن استفاده کنند. یکی از آنها گوگل مپ می باشد.

بسیاری از کاربران اینترنت، برای پیدا کردن مکانی مانند: رستوران، کافی شاپ، کافی نت، بانک ها، مراکز اداری، مزون ها، سالن های زیبایی، پاساژها و سایر مکان ها، از گوگل مپ استفاده کی کنند. یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از گوگل مپ، مسیریابی آن از طریق برنامه های گوگل مپ و ویز می باشد.

 

گوگل مپ فرصتی برای سئو کسب و کارها

یکی از روش های بیشتر دیدن کسب و کار شما، استفاده از ظرفیت جستجوی بالای گوگل مپ و یا همان نقشه گوگل می باشد. با ثبت مکان خود در نقشه گوگل می توانید در نتایج گوگل بالاتر دیده شوید و بازدید کننده بیشتری برای کسب و کار خود داشته باشید. برای مثال اگر یک رستوران باشید، شما نیاز به مراجه حضوری برای ثبت سفارشات خود دارید. در محله و منطقه خود، کاربران در گوگل جستجو می کنند و به دنبال بهترین رستوران در نقشه گوگل هستند، در صورتی که مکان کسب و کار شما در گوگل ثبت شده باشد، شما نیز به راحتی در معرض دیده شدن قرار میگیرید. به این اقدام نیز سئو محلی نیز می گویند.

گوگل مپ هر ساله بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر را به مقاصد جستجو شده در این اپلیکیشن هدایت می کند.

ثبت لوکشین در گوگل مپ کمک به رشد سئو

دقت کنید که با ثبت مکان کسب و کارتان در گوگل، شما این امکان را خواهید داشت که پس از تائید گوگل، آدرس وب سایت خود را نیز درج کنید. شما با این اقدام یک بک لینک از گوگل مپ به سایت خود خواهید داشت و به رشد سئو سایت خود کمک می کنید.