تبلیغات در یوتیوب

تبلیغ ویدیویی

تبلیغات در یوتیوب هلپ مارکتینگ

درست به هدف بزنید!

بعد از موتور جستجوگر گوگل، دومین موتور جستجوگر جهان یوتیوب می باشد. که این امکان برای شما وجود دارد که در در میان میلیون ها بازدید ویدیویی تبلیغات کسب و کار شما نمایش داده شود.

تبلیغات در یوتیوب

چرا تبلیغات در یوتیوب؟

در عصر حاضر، محتوا پادشاه کسب و کار است. تولید محتوای ویدیویی جهت افزایش بازدید و جذب مشتری امروزه بسیار حائز اهمیت است. طبق نتایج اندازه گیری شده محتواهای ویدیویی بازخورد بیشتری دارد و مخاطب بیشتری به سراغ آن میرود. موتور جستجوگر یوتیوب یکی از محبوب ترین وب سایت هایی هست که پخش ویدیوی بالایی دارد و تقریبا تمامی موضوعات را درخود جای می دهد. بسیاری از کسب و کارها در یوتیوب کانال اختصاصی دارند و در آن به تولید محتوا می پردازند. یوتیوب این امکان را به کانال شما می دهد که بتوانید بر روی محتواهای ویدیویی تبلیغ مورد نظر خود را به نمایش بگذارید. سرویس تبلیغات در یوتیوب یکی از محبوب ترین کانال های دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود که بسیاری از دیجیتال مارکترها و مشاورین دیجیتال مارکتینگ پیشنهاد تبلیغات آن را به شما می دهد. یکی از ویژگی های این نوع تبلیغات آن است که از نوع تبلیغات هدفمند بوده و کاربران مرتبط با کسب و کارتان را مورد هدف قرار می دهد.

تبلیغات یوتیوب مناسب چه کسب و کارهایی می باشد؟

تبلیغ در یوتیوب برای تمامی کسب و کارهایی که در بستر اینترنت فعالیت می کنند پیشنهاد می شود و عموم کسب و کارها می توانند در یوتیوب تبلیغات کنند. اما برخی از مهم ترین کسب و کارهایی که پیشنهاد می شود که یوتیوب آگهی بگذارند:

تبلیغ در یوتیوب

افزایش آگهی از برند

تبلیغات در یوتیوب باعث ایجاد افزایش آگاهی از برند می شود و در واقع بر روی برندینگ تاثیر مثبت دارد.

جذب مخاطبین هدف

تبلیغ در یوتیوب با امکان ویژه هدف‌گیری دقیق مخاطبان بر اساس مکان جغرافیایی، سن، جنسیت و علایق آنها

نمایش تبلیغ بر روی ویدیو دلخواه

یوتیوب این امکان را می دهد که تبلیغ شما دقیقا قبل از ویدیوی پربازدید مورد نظر شما نمایش داده شود.

هزینه به ازای نمایش تبلیغ

تبلیغات در یوتیوب بر اساس نمایش یا View می باشد. هزینه در این روش کاملا کنترل شده می باشد.

کنترل هزینه در اختیار شماست

برخلاف تبلیغات کلیکی گوگل ادز، در حالت تبلیغات در یوتیوب شما به ازای نمایش در یوتیوب هزینه پرداخت می کنید. سرویس تبلیغاتی یوتیوب در اکانت گوگل ادز قرار دارد و برای اکران تبلیغات باید اکانت رسمی گوگل ادز را در اختیار داشته باشید.

تبلیغات در یوتیوب

هزینه تبلیغات در یوتیوب

پکیج A

تبلیغات در یوتیوب
3.000.000 تومان بودجه کل کمپین
 • گزارش روزانه کمپین
 • مشاوره رایگان
 • مدیریت اکانت رایگان
محبوب

پکیج B

تبلیغات در یوتیوب
6.500.000 تومان بودجه کل کمپین
 • گزارش روزانه کمپین
 • مشاوره رایگان
 • مدیریت اکانت رایگان
استاندارد

پکیج C

تبلیغات در یوتیوب
12.500.000 تومان بودجه کل کمپین
 • گزارش روزانه کمپین
 • مشاوره رایگان
 • مدیریت اکانت رایگان
حرفه ای

مشاوره بگیرید

021-26912649

درخواست سفارش تبلیغات یوتیوب

تبلیغات در یوتیوب

سوالات متداول تبلیغات در یوتیوب

هزینه تبلیغات در یوتیوب چگونه است؟

هزینه تبلیغات در یوتیوب به میزان بودجه دلخواه شما بستگی دارد. عموما از 100 دلار به بالا می توانید در یوتیوب تبلیغات کنید.

مشاوره یوتیوب ادز هم ارائه می شود؟

بله، زمانی که شما تبلیغات در یوتیوب را به هلپ مارکتینگ بسپارید این امکان را خواهید داشت تا از ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

برای تبلیغات در یوتیوب به اکانت گوگل ادز احتیاج داریم؟

اگر ما مجری تبلیغات شما باشیم خیر، اما اگر خودتان می خواهید کمپین ها را مدیریت کنید نیازمند اکانت رسمی گوگل ادز می باشید. جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

کسب و کار من داخل ایران است، آیا می توانم در یوتیوب تبلیغات کنم؟

بله، این امکان برای شما وجود دارد که تبلیغات ویدیویی خود را در یوتیوب انجام دهید.

چه مدل هایی از تبلیغات در یوتیوب را می توان انجام داد؟

در یوتیوب ۴ نوع تبلیغات کلی وجود دارد. تبلیغات Discover، skippable، non-skippable و bumper که بسته به انتخاب شما می توان تبلیغات داشت.

هزینه هر نمایش CPV چقدر است؟

تبلیغات در یوتیوب به صورت نمایشی است شما به ازای هر بازدید ویدیو مبلغ پرداخت می کنید که عموما از 0.03 دلار شروع می شود به بالا که چقدر بید بیشتری تخصیص داده شود نمایش بیشتری به ویدیوی تبلیغاتی شما اختصاص داده می شود.

چگونه در یوتیوب تبلیغات کنیم؟

یوتیوب به عنوان دومین موتور جستجوگر دنیا بعد از گوگل محسوب می شود که بسیاری از افراد و کسب و کارها جهت تبلیغ خدمات و محصولات خودشان در آن به تولید محتوا می پردازند. بازاریابی در یوتیوب یکی از بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ است. ما در مباحث مشاوره دیجیتال مارکتینگ به شدت به کسب و کارها توصیه میکنیم که بر یوتیوب تمرکز کنند.

جهت تبلیغات در یوتیوب شما ابتدا نیازمند به اکانت رسمی گوگل ادز می باشید، این سرویس در در واقع در اکانت گوگل ادز جای دارد و شما جهت مدیریت کمپین های یوتیوب خود نیازمند این اکانت می باشید. جهت تهیه و خرید اکانت گوگل ادز اینجا را کلیک کنید.

آمار یوتیوب

انواع تبلیغات در یوتیوب

تبلیغات Skippable in-stream

در این دسته از تبلیغات کاربران می‌توانند از همان ابتدا یا بعد از چند ثانیه روی دکمه Skip کلیک کنند و ادامه تبلیغ را نبینند. اکثر کاربران هم این کار را انجام می‌دهند، مگر اینکه تبلیغ خلاقانه باشد و آن‌ها به تماشای ادامه ترغیب کند.

تبلیغات Non-skippable in-stream

این دسته از تبلیغات هم مانند نوع قبلی در ابتدا یا میانه ویدیوهای یوتیوب پخش می‌شوند. تبلیغات Non-skippable in-stream ویدیوهای کوتاهی هستند که امکان Skip کردن ندارند و کاربر برای تماشای ویدیوی مورد نظر باید تا انتهای تبلیغ را تماشا کند.

تبلیغات In-feed video

این دسته از تبلیغات در قسمت Feed یوتیوب و در کنار محتواهای اصلی بستر یوتیوب نمایش داده می‌شوند. بنابراین کاربران در حین چک کردن یوتیوب یا جستجوی ویدیو، این دسته از تبلیغات را هم می‌بینند. تبلیغات In-feed video ویدیوهایی هستند که کاربر می‌تواند تصمیم بگیرد آن‌ها را تماشا کند یا از آن‌ها بگذرد.

تبلیغات Bumper

این دسته از تبلیغات بسیار کوتاه و کم‌تر از ۶ ثانیه هستند. کاربران معمولا آن‌ها را تماشا می‌کنند و نیازی به Skip ندارند. با استفاده از این نوع تبلیغات، کاربران بدون اینکه خسته شوند با محصولات جدید  برندها آ‌شنا می‌شوند یا از برند آگاهی پیدا می‌کنند.

تبلیغات Outstream

این روش یکی از جدیدترین شیوه‌های تبلیغاتی یوتیوب است که از سال ۲۰۲۰ استفاده شد و جزو روش‌هایی است که فقط برای کاربران موبایل و تبلت کاربرد دارد. این تبلیغات در سایت‌هایی که با یوتیوب همکاری دارند پخش می‌شوند و مشتریان احتمالی بیشتری را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

تبلیغات Masthead

آخرین روش تبلیغات در یوتیوب، تبلیغی است که بیشتر از سایر روش‌ها در معرض دید مخاطب قرار می‌گیرد. این تبلیغات مثل سرفصل خبرها در روزنامه هستند و زمانی که مخاطب با هر دستگاهی وارد یوتیوب می‌شود، اولین چیزی که می‌بیند نام برند و تبلیغ Masthead آن است.

چند نکته مهم قبل از تبلیغ در یوتیوب

هدف خود را در تبلیغات در یوتیوب مشخص کنید

قبل از اقدامی جهت تبلیغ در یوتیوب، بهتر است جهت جلوگیری از هزینه های اضافی در کمپین، هدف تبلیغاتی خود را مشخص کنید، اینکه دقیقا می خواهید چه پیامی به مخاطبین خود بدهید. به این نکته توجه داشته باشید که مخاطبین داخل یوتیوب کاملا عجله دارند و میخواهند اصل محتوای انتخاب شده را مشاهده کنند پس از تبلیغات شما هدفند نباشد از تبلغ شما رد شده و برای شما هزینه زیادی را در بر خواهد داشت.

بدون مدیریت بودجه در یوتیوب تبلیغات نکنید!

روش‌های مختلف تبلیغ در یوتیوب هزینه‌های متفاوتی دارد. شما می‌توانید بودجه خود را بین انواع تبلیغات تقسیم کنید تا بهترین بازخورد را به دست آورید. برخی از انواع تبلیغات در این پلتفرم هم چند روش مختلف برای پرداخت دارند. باید بررسی کنید که کدام یک از روش‌های پرداخت برای شما مقرون به صرفه است و بازدهی بیشتری خواهد داشت.

پرسونا و مخاطب هدف خود را برای تبلیغات در یوتیوب شناسایی کنید

دقیقا قرار است تبلیغ شما را در یوتیوب چه افرادی ببیند؟ مرد یا زن؟ با چه سلیقه ای؟ این مهم ترین نکته ای است که باید رعایت کرد. شما می توانید در مدیریت کمپین مخاطبین خود را دسته بندی کنید، برای مثال تبلیغات شما را فقط خانم های بین 30 تا 40 سال ساکن کشور کانادا مشاهده کنند.

تبلیغات مرتبط با کسب‌و‌کار خود در یوتیوب داشته باشید

تبلیغات نامرتبط حتی اگر جذاب باشند هم نتیجه جز از دست رفتن اعتماد مخاطب به دنبال ندارند. زمانی که مخاطب با تبلیغات به سمت چیزی جذب می‌شود که در سایت یا کانال شما وجود ندارد، اعتمادش را نه تنها نسبت به برند شما، بلکه نسبت به تمام تبلیغات یوتیوب از دست خواهد داد. پیش از این هم گفتیم نامربوط بودن تبلیغ به موضوع کسب‌وکار جزو محدودیت‌های یوتیوب است.

در کانال های مرتبط و پربازدید تبلیغات کنید

اینکه یوتیوب ادز این امکان را به مدیر کمپین می دهد که بتواند تبلیغات را هدفمند تر کند بسیار جذاب و مفید است. شما در بخش مدیریت کمپین های خود می توانید تبلیغات خود را تنها به چند لیست کانال اختصاص دهید. آن کانال های یوتیوبی می توانند انتخابی باشند این تحلیل و آنالیز وظیفه مدیر کمپین و سازنده کمپین می باشد.

مزایای کلی تبلیغات در یوتیوب

کاربران پرشمار یوتیوب، روزانه ۱۹ دقیقه (به‌طور میانگین) از وقت خود را در آن سپری می‌کنند. بعضی‌ها این پلتفرم را بزرگترین موتور جست‌وجو پس از گوگل می‌دانند که بیراه هم فکر نمی‌کنند.

به‌طور کلی، تبلیغات در این پلتفرم مزایای زیر را به دنبال دارد:

 • دسترسی بسیار زیاد به قشر بزرگی از افراد

۲/۶ میلیارد کاربر فعال ماهانه به این معناست که یوتیوب پذیرای هر قشر و سلیقه‌ای است. از طرفی، این امکان وجود دارد مخاطبان را بخش‌بندی کنید و تبلیغ را به کسی نشان دهید که به احتمال زیاد، به شما نیاز دارد. تعداد کاربران زیاد آن‌ها هم دست شما را باز گذاشته است تا بی‌نصیب نمانید.

 • مقرون‌به‌صرفه بودن

کسب‌وکارها پول تعاملی که می‌گیرند را پرداخت می‌کنند! این یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های تبلیغات در یوتیوب است. میانگین هزینه برای تبلیغ در این پلتفرم، ۱ تا ۳ سنت به‌ازای هر View است. در حالی که برای تبلیغ در گوگل، باید چیزی حدود ۷۹ سنت (یا بیشتر) به‌ازای هر کلیک بپردازید.

 • هدف‌گیری بسیار دقیق

اینکه امکان هدف‌گیری در تبلیغات دیجیتال وجود داشته باشد، چیز جدیدی نیست؛ اما یوتیوب پا را فراتر می‌گذار و شکل جدیدی از هدف‌گیری را ارائه می‌کند. از تنظیمات ساده مثل دموگرافی کاربران (Demography) و علایق آن‌ها، تا تنظیمات پیشرفته‌تر مثل موضوع تبلیغ، کلمات کلیدی مرتبط، صفحاتی که تبلیغ قرار است در آن‌ها نمایش داده شود.
بنابراین، تبلیغ‌کننده می‌تواند برندش را در وقت مناسب، در جای درست به مخاطب هدفی که می‌خواهد نمایش دهد.

 • گزارش‌های مفصل

اگر از تبلیغات یوتیوب استفاده کنید، کلی داده در اختیارتان قرار می‌گیرد. با استفاده از آن‌ها، می‌توانید امور را بهتر از قبل مدیریت کنید تا زحمات‌تان مؤثرتر واقع شوند. اطلاعات دقیقی از رفتار مشتری خواهید داشت. همچنین، می‌توانید تست A/B اجرا کنید تا بهترین رویکرد را پیدا و بر اساس آن عمل کنید.