چگونه دیجیتال مارکتر شویم؟

چگونه دیجیتال مارکتر شویم؟

اگر تصور می کنید که دوست دارید همیشه اطلاعاتتان در حوزه کاری تان بروز باشد و از یادگیری دانش جدید و مواجه با چالش های کاری ترس و واهمه ندارید، توصیه می کنیم در مورد اینکه چگونه دیجیتال مارکتر شویم تحقیق کنید و اگر به این زمینه علاقه زیادی دارید حتما به این حیطه وارد شوید.

از آنجایی که بحث بازاریابی به صورت دیجیتال به یکی از مباحث داغ امروز تبدیل شده است ما امروز در هلپ مارکتینگ بر آن شدیم تا متنی را در مورد تبدیل شدن به یک دیجیتال مارکتر حرفه ای آماده کنیم. اگر صبور هستید، اگر عاشق کسب اطلاعات هستید، اگر دوست دارید از هر چیزی سر در آورید و به کسب و کارها کمک کنید تا از زمین بلند شوند و به درآمدهای قابل توجهی برسند و شما نیز در کنار آنها به یک درآمد قابل توجه دست پیدا کنید حتما این متن را مطالعه کنید. این متن دقیقا همان متنی است که شما را برای تبدیل شدن به یک حرفه ای در حوزه بازاریابی آنلاین مجهز خواهد کرد.

چگونه دیجیتال مارکتر شویم؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

برای آنکه بتوانید در حوزه دیجیتال مارکتری به خوبی کار کنید و بدانید چگونه یک دیجیتال مارکتر شوید باید بدانید که این عبارت به چه معناست. وقتی با چیستی و چرایی این عبارت و حوزه ای که در آن کار می کند آشنا شدید می توانید قدم های بعدی را برای این مورد بردارید.

دیجیتال مارکتینگ در یک جمله به معنای فعالیت و تبلیغات در حوزه مجازی و به صورت آنلاین و از طریق رسانه های دیجیتال است. دیجیتال مارکیتنگ در بستر اینترنت به فعالیت می پردازد و تبلیغات در فضاهایی مانند شبکه های اجتماعی و سایت های صورت می گیرد.

برای آنکه بتوان به خوبی در این حوزه کار کرد و محصول یا هر موردی که قابلیت فروش داشته باشد را به مشتریان و متقاضیان ارائه کرد باید از ابزارهای مختلفی استفاده کرد.

در دیجیتال مارکتینگ شما به عنوان فردی که صاحب یک کسب و کار است باید همیشه در دسترس مشتری باشید و این همان فرق و تفاوت عظیمی است که دیجیتال مارکتینگ با بازاریابی سنتی دارد. در ضمن در دیجیتال مارکتینگ تمام تمرکز بر روی فروش محصول نیست و دیجیتال مارکتر برای موفقیت در حوزه ای که به او سپرده شده است باید علاوه بر فروش بر موارد دیگری نیز تمرکز کند و استراتژی که می چیند باید همه جانبه و کامل باشد.

یک بازاریاب دیجیتال حرفه ای از فرصتی که گسترده تر شدن اینترنت در اختیار انسان ها قرار داده است به خوبی استفاده کرده و با شناسایی پرسونای مخاطب به سمتی قدم بر می دارد تا بتواند در ذهن مخاطب خود تاثیرگذار باشد و توجه او را از رقبا به سمت خود جلب کند.

تاثیرات دیجیتال مارکتینگ بر کسب و کارها

با توجه به تاثیراتی که دیجیتال مارکتینگ بر روی کسب و کارها دارد بسیاری از صاحبان مشاغل نوپا به دنبال آن هستند از حضور یک دیجیتال مارکتر حرفه ای در کار خود استفاده کنند. از جمله تاثیرات بازاریابی دیجیتال می توان موارد زیر را ذکر کرد:

  • هزینه پایین
  • بالا بودن میزان بازدهی دیجیتال مارکتینگ در مقایسه با بازاریابی سنتی
  • امکان پیدا کردن مشتریان ایده ال
  • افزایش تعامل بین تولید کننده و مشتریان
  • افزایش تاثیرگذاری بر روی شهرت برند
  • وجود تنوع و عدم وابستگی به مکان و زمان

چگونه یک دیجیتال مارکتر شویم

 وظایف و شرح شغل دیجیتال مارکتینگ

ابزارهایی که در دیجیتال مارکتینگ مورد استفاده قرار می گیرد موارد مختلفی را شامل می شود. شما برای تبدیل شدن به یک دیجیتال مارکتر باید این ابزارها را شناخته و هر یک را که علاقه بیشتری دارید انتخاب نمایید. وظایف و شرح شغل دیجیتال مارکتینگ در ادامه آورده شده است:

کارشناسی شبکه های اجتماعی

با توجه به اینکه امروز اغلب مردم با گوشی های هوشمند سروکار داشته و این وسیله به یکی از ابزارهای جدایی ناپذیر از زندگی ما انسان ها تبدیل شده است حضور کسب و کارها در این فضا می تواند برای هر شغلی بسیار موثر و نتیجه بخش ظاهر شود.

در نتیجه کسب مهارت در این حوزه برای یک دیجیتال مارکتر حرفه ای بسیار لازم و اساسی به نظر می رسد؛ زیرا اکثر کسب و کارها به دنبال آنند که بتوانند خود را در این فضا معرفی کرده و مشتریان ایده آل خود را پیدا کنند.

به عنوان یک کارشناس شبکه های اجتماعی باید بتوانید محتواهای مناسب این فضا را تولید کنید، در قرار دادن پست ها نظم را رعایت کنید، با مخاطبان خود تعامل داشته باشید و با ترفندها و راهکارهای مختلف برای ادامه مسیر از نظرات آنها استفاده کنید، هشتگ ها را درست و صحیح انتخاب کنید و در نهایت نیز باید بازاریابی محتوایی بدانید. این نکات را به خاطر داشته باشید و در حین کار نیز خلاقیت را فراموش نکنید.

کارشناس سئو

سایت ها نیز از دیگر بسترها و فضاهایی هستند که کسب و کارها می توانند فعالیت موثر و شایان توجهی در آن داشته باشند. اغلب افرادی که صاحب یک کسب و کار هستند برای آنکه درصد فروش خدمات و محصول خود را افزایش دهند باید سایت خود را بهبود داده و رتبه آن را افزایش دهند.

هر چه یک سایت در صفحات و رتبه های اول گوگل قرار داشته باشند احتمال آنکه به موفقیت های بیشتری دست پیدا کند افزایش پیدا خواهد کرد.

اما سوالی که در این قسمت پیش می آید این است که وظیفه یک سئوکار یا کارشناس سئو  چیست؟ وظیفه یک سئوکار یا کارشناس سئو این است که سایت را بهبود داده و با انجام راهکارهایی که از نظر گوگل درست و منطقی به نظر می رسند رتبه سایت را افزایش دهند.

در کنار افزایش رتبه، یک سئوکار باید به وضعیت داخلی سایت نیز رسیدگی کند و مسائل فنی سایت را فراموش نکند. استفاده از محتواهای یکتا و یونیک، انتخاب کلمات کلیدی درست، تدوین استراتژی محتوا و مسائلی از این دست از جمله مهارت هایی هستند که یک کارشناس حرفه ای سئو باید در مورد آن اطلاعات و تجربیات زیادی داشته باشد.

بازاریابی محتوا

یکی از شاخه هایی که یک دیجیتال مارکتر می تواند وارد شود، حوزه بازاریابی محتوا است. این فرد وظیفه دارد تا هماهنگی های لازمه را بین تولید کنندگان محتوا صورت دهد، با کارشناس سئو هماهنگ باشد و محتواهایی ارزشمند و با کیفیت در اختیار او قرار دهد. تدوین استراتژی تولید محتوا نیز از دیگر فعالیت هایی است که یک بازاریاب محتوا باید آن را انجام دهد.

جمله ای که به صورت خلاصه و مفید می توان در مورد بازاریابی محتوایی ذکر کرد این است که این فرد وظیفه دارد محتواهایی را که با حوزه کاری سایت مرتبط است ساخته و آن را گسترش دهد. در ضمن یک بازاریاب محتوا باید پرسونای مخاطبان خود را شناسایی کرده و در جهتی قدم بردارد تا بتواند یک تلاش و ارتباط ارزشمند با آنها برقرار کند. این یکی از راهکارهایی است که می تواند موفقیت کسب و کارها را تضمین کند.

مهارت های یک دیجیتال مارکتر حرفه ای

تا به اینجا با برخی عناوین شغلی یک دیجیتال مارکتر آشنا شدیم. به صورت معمول، یک دیجیتال مارکتر حرفه ای باید به حوزه های مرتبط با شاخه ای که در آن کار می کند. تسلط داشته باشد. شما نیز اگر تمایل دارید. به عنوان یک حرفه ای در این حوزه کار کنید .بهتر است با مهارت هایی که در ادامه توضیح خواهیم داد آشنا باشید.

علاقه و اشتیاق برای یادگیری

یکی از مهم ترین مهارت هایی که یک دیجیتال مارکتر باید از آن برخوردار باشد. علاقه و اشتیاق به یادگیری است. دنیا در حال پیشرفت است. و دیجیتال مارکتینگ نیز از این قضیه مستنثی نیست. پس شما به عنوان یک حرفه ای برای یادگیری تمام مواردی که در حوزه شغلی و کاری تان مطرح است. باید اشتیاق فراوانی داشته باشید. بروز بودن یکی از ترفندهایی است. که می تواند باعث موفقیت شما در کارتان شود.

نکته مهمی که در این قسمت لازم می دانیم تذکر دهیم این است. که پرداختن به موضوعات متفاوت نباید مانع از تبدیل شدن شما به متخصص شود. توصیه ای که ما به شما داریم این است که شاخه کاری مورد علاقه تان را انتخاب کرده. و بعد به سراغ مسائل حاشیه ای و مرتبط رفته .و به کسب اطلاعات در آن حوزه بپردازید. در یک موضوع متخصص باشید، اما با دیگر موضوعات نیز به صورت اجمالی و مختصر آشنایی داشته باشید.

آشنایی با ابزارهای تحلیل

اگر به عنوان یک کارشناس سئوی سایت در حال فعالیت هستید و قصد دارید به صورت حرفه ای در این حوزه کار کنید باید از تمام ابزارهایی که می توانند به شما در بررسی و تحلیل وضعیت سایت کمک کنند آشنایی داشته باشید.

از جمله ابزاری که سئوکاران برای سئوی سایت استفاده می کنند. گوگل آنالیتیکس و گوگل سرچ کنسول است. تحلیل شبکه های اجتماعی و ابزاری که در این حیطه وجود دارند. نیز از جمله ملزومات کاری محسوب می شوند. و آشنایی با آنها واجب و ضروری است.

آشنایی با ابزارهای گرافیکی

طراحی های گرافیکی و حرفه ای از جمله وظایف شغلی گرافیست ها به شمار می رود، اما بهتر است تمام کار را به آنها نسپرده و سعی کنید به عنوان فردی که قرار است در حوزه دیجیتال مارکتینگ به صورت فعال و حرفه ای ظاهر شود در مورد کار با ابزارهای گرافیکی نیز آشنایی مختصری داشته باشید.

شاید گاهی اوقات شما نتوانید از حضور همکاران گرافیست خود استفاده کرده و در شرایطی قرار بگیرید که مجبور شوید. یک طرح گرافیکی ساده را انجام دهید. پس از قبل فکر شرایط این چنینی را نیز کرده. و با مجهز کردن خودتان به آشنایی با این ابزار، کارهای سایت را به خوبی سروسامان دهید.

به این موضوع نیز توجه داشته باشید. که هر چقدر آشنایی شما با این ابزارها بیشتر باشد. می توانید نظرات و پیشنهادات مفیدی را در طراحی سایت خلق کرده. و این ایده های می توانید سایتی بسیار جذاب و کاربر پسند فراهم کند.

برقراری ارتباط موثر

یکی دیگر از مهارت هایی که دیجیتال مارکتر حرفه ای باید از آن برخوردار باشد. برقراری ارتباط با افرادی است که در این حوزه مشغول به کارند. و از جمله افراد فعال شمار می روند. اگر بتوانید افرادی فعال و با تجربه های ناب بیابید. بدون شک تحول و تغییر قابل ملاحظه ای در حل مشکلات خود خواهید یافت. و این نیز می تواند در صعود و بالا رفتن شما از پله های موفقیت در حوزه دیجیتال مارکتینگ کمک فراوانی باشد.

حقوق کارشناس دیجیتال مارکیتنگ

یکی از مسائلی که نباید در حوزه فعالیت های دیجیتال فراموش کرد. حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ است. مسلما درآمد فردی که به صورت دیجیتال مارکتر کار می کند. به سابقه وی و مهارت هایی که کسب کرده است بر می گردد.

اگر در ابتدای راه هستید. اصلا توقع نداشته باشید. حقوق زیادی دریافت کنید. البته علاوه بر این فعالیت در یک شرکت و یا فعالیت به صورت فریلنسری نیز از دیگر عواملی است. که می تواند روی حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ تاثیر داشته باشد.

به صورت کلی نمی توان یک حقوق ثابت را برای این شاخه کاری در نظر داشت. و میزان درآمد و دریافتی یک فردی با توجه به کیفیت کاری که ارائه می دهد. و نوع کاری که انجام می دهد متفاوت  می باشد.

آینده شغلی دیجیتال مارکتینگ چگونه است؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است. ذهن تازه واردان در مورد دیجیتال مارکتینگ را به خود مشغول کرده باشد. این است که آینده شغلی دیجیتال مارکتینگ چگونه است؟

پاسخ روشنی که به این سوال می توان داد. از بیل گیتس نقل شده است. بیل گیتس در یکی از اظهارات خود گفته که اگر کسب و کار شما در اینترنت حضور ندارد. به زودی از صفحه روزگار محو خواهد شد.

چند سال پیش شاید کسی تصورش را هم نمی کرد. که روزی بیاید که برخی مردم مایحتاج مورد نیاز خود را از فروشگاه هایی تهیه کنند. که به صورت آنلاین در حال ارائه محصول هستند. امروزه اینترنت به طرز عجیبی در حال گسترده شدن است. و این مورد بستر خوبی را برای صاحبان کسب و کارها فراهم کرده است. تا در یکی از شبکه های اجتماعی و یا در یکی از موتورهای مطرح جستجو سایتی را راه اندازه کرده. و محصولاتشان را از آن طریق به فروش برسانند.

جمع بندی

چنانچه قصد دارید به صورت یک حرفه ای وارد دیجیتال مارکتینگ شوید. بهتر است از شکست و تجربه موارد جدید ترس و واهمه نداشته باشید. تنها در سایه گذر از ترس هاست که شما نیز قادر خواهید به یک حرفه ای و متخصص در حوزه بازاریابی آنلاین تبدیل و به کسب و کارها کمک  کنید تا در کارشان موفق شوند. بروز کردن اطلاعات و دانش را نیز فراموش نکنید و هر روز در پی یادگیری یک نکته جدید باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *